Είναι τιμή μου να προσφέρω τις υπηρεσίες μου στην Εθνική ομάδα" δηλώνει ο προπονητής του Α.Σ. TKD ΛΕΩΝΙΔΙΟΥ

Στο Ταλίν της Εσθονίας διεξήχθη το φετινό Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα TKD, στις 23 έως 27 Φεβρουαρίου.
Η ολιγομελής Ελληνική Εθνική Αποστολή συμμετείχε με πολύ μεγάλη επιτυχία και κατέκτησε την 6η θέση στη γενική κατάταξη ανάμεσα σε 30 χώρες και χίλιους αθλητές. Πιο συγκεκριμένα κατέκτησε 4 χρυσά, 9 αργυρά και 16 χάλκινα. Ανάμεσα στους ομοσπονδιακούς προπονητές της Εθνικής ομάδας ήταν και ο Άρης Βελισσαρόπουλος προπονητής του Α.Σ. TKD ΛΕΩΝΙΔΙΟΥ.
Ο κ.Βελισσαρόπουλος μετά το πέρας των αγώνων δήλωσε ότι είναι απολύτως ικανοποιημένος από τις επιδόσεις των Ελλήνων αθλητών και ότι ήταν χαρά και τιμή να συμμετάσχει και να προσφέρει τις υπηρεσίες του στην Ελληνική Ομοσπονδία TKD και στην Εθνική Ομάδα.